magazin
Egy mesés birodalom. Egy vakmerő lány. És egy kaland, amely mindkettőt megváltoztatja. A Napkirálynő egészestés animációs magyar-francia-belga…
továbbmagazin
Tavaly a cannes-i versenyprogramban már bemutatták, a hazai mozikba azonban csak most, január végén kerül Tarr Béla új filmje, A londoni férfi. A…
továbbmagazin
Az alábbi befejezetlen beszélgetés 2004 júliusában zajlott. Végül csaknem 4 évvel később, A londoni férfi hazai premierje előtt fejeztük be, s ebben…
továbbmagazin
A hazai filmes alkotó 2003-ban fogott hozzá a Másik bolygó forgatásához. A film sajátos, meditatív hangulatú, a jelenlegi világról markáns véleményt…
továbbmagazin
Bertók Lajos tragikus halálával 180 fokos fordulatot vett Mundruczó Kornél Delta című filmje, mely végül Lajkó Félix főszereplésével készült el. A…
továbbmagazin
Műsorvezető, médiaművész, - a felsoroláshoz csatlakozik még egy foglalkozás: rendező. Pánik című első nagyjátékfilmjével a szemlén debütál Till…
továbbmagazin
Gigor (Galambos) Attila 2000-ben Simó Sándor osztályában kezdett Faur Annával, Jánossy Natáliával, Kocsis Ágnessel, Szabó Rékával, Krasznahorkai…
továbbmagazin
A Macerás ügyek, a Tamara és a Fehér tenyér rendezője legújabb alkotásában a filmes kulisszák mögé néz: valószínűleg az Off Hollywood főhőséhez…
továbbmagazin
Október végétől forog a játékfilmes Szupermodern Stúdió (Emelet) és a reklámos Film Positive (Pockok) közös gyártásában az eddig főleg…
továbbmagazin
Tóth Tamás legújabb filmje egy újabb western-dramaturgiával operáló mese. Ezúttal azonban nem a nyolcadik kerület a helyszín, hanem a téli orosz…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié