magazin
Varga Ágota a Csolnoki rabtábor című dokuja a magyar történelem egyik kevéssé ismert részébe enged bepillantást. A kétrészes, közel kétórás filmben…
továbbmagazin
Az idén a dokumentumfilmesek még nehezebb körülmények között, vagyis még kevesebb pénzből kénytelenek dolgozni. A viszonylag szűkös témaválasztékot…
továbbmagazin
Vágvölgyi B. András filmjének forgatása folytatódik, ezúttal az MTV V. számú stúdiójában. A filmhu tájékozódott a már-már muzeális helyszínen, szóra…
továbbmagazin
Almási Tamás két filmen is dolgozik: az idei filmszemlén Ózd-sorozata legújabb darabjával jelentkező rendező a tavaly novemberben elhunyt Puskás…
továbbmagazin
Az alkotók által „daljátékként” is aposztrofált film valóban a szó színpadi értelmében vett játék: a Debreceni Csokonai Színház társulata…
továbbmagazin
A Stefanovics-Kálmánchelyi-Végh trió új filmje. Házi készítésű áldokumentum kompromisszumok nélkül, hiszen az abszurd politikáról csak abszurd módon…
továbbmagazin
Lassan, de biztosan készül Lakatos Róbert Bahrtalo! című neorealista komédiája. Az alkotók a korábban azonos címmel leforgatott, 25 perces…
továbbmagazin
Viszontagságok után ugyan, de elkészült Maár Gyula Töredék című filmje, amellyel a szemle versenyprogramjában találkozhat a közönség. A német Kino…
továbbmagazin
Ritkán tapasztalható dokumentumfilm kapcsán ekkora érdeklődés. Hogy a valós szerelmi történet, a leszbikus, a roma vagy Bódis Kriszta neve volt a…
továbbmagazin
Az idei szemle egyik leginkább emberközeli darabja lehet Bollók Csaba Iszka utazása című filmje. A Kárpátok bányavidékein, viszontagságos…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié