magazin
Harminc darab magyar tervezésű plakátot nézhetnénk meg a kiállításon, ám a Majdnem szűz, a Kaméleon, és az Immigrants – Jóska menni Amerika filmek…
továbbmagazin
Külföldön sikeres magyar filmek, plusz a magyar filmek külföldi sikeréről szól beszélgetés metszik egymást ezen a napon, ahol vitézkednek a kisfilmek.
továbbmagazin
A nap első felében újra iskolában érezhetjük magunkat, de mesét is nézhetünk, majd elmélyedhetünk a gyereksors nehézségeiben és komplexitásában.
továbbmagazin
Január 27-én kedden, 14 órakor a MOM Park Mozi 5-ös termében öt filmes szakkönyv mutatkozik be: Kocsis L. Mihály: Bara Margit tekintete, Egri…
továbbmagazin
A tudományos és ismeretterjesztő filmek előzsűrije tizenkét filmet kellett, hogy kiválasszon a kategória versenyszekciójába - a szelekció…
továbbmagazin
Dokukkal kelünk, a nap a delelőjét elsőfilmekkel éri el, a délután a klasszikusok jegyében telik, míg az este a múlt és a jelen érdekes találkozását…
továbbmagazin
Hajdú Eszter hosszúcímű dokuja apróbb hibái ellenére rendkívül érzékeny dologra tapint rá arra, hogy az ostoba politikai csatározások már családokat…
továbbmagazin
Ötévnyi csönd után Gyarmathy Lívia új rövidfilmmel jelentkezett, mely ezúttal az orvhalászok világába nyújt betekintést. A Kishalak… Nagyhalak… című…
továbbmagazin
1956 kapcsán még mindig jócskán maradt tennivaló mind a felvilágosítás, mind a tényfeltárás terén; mi sem bizonyítja a történtek relatív…
továbbmagazin
Megfordítottam a játékfilmkészítés folyamatát: nem a szerepre kerestem színészt, hanem a szereplőből építettem a történetet. A módszer hasonló volt,…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié