magazin
Immáron tizenegyedszerre ül össze az Országos Diákszsűri a Filmszemlén, hogy közmondásos szertelenségével és keresetlenségével ismét kiossza a…
továbbmagazin
Kormos Ildikó már a '80-as évek óta készíti lírai hangvételű természettudományos filmjeit. A televíziós szakember visszatérő vendége a…
továbbmagazin
Ha nem is négyökrös társzekérrel, de a régi idők mozija hangulatában idén is országjáró útjára indul a 2008-as, 39. Filmszemle idején megszületett…
továbbmagazin
A legismertebb televíziós ismertterjesztő és természettudományos sorozat, a Delta munkatársát a fejünk felett és a talpunk alatt rejtőző "kérdések"…
továbbmagazin
A fiatal természetfilmes a hazai "iskolák" után nemzetközi tapasztalatokkal is gazdagodva (Scandinature Films, Discovery Campus Masterschool)…
továbbmagazin
Szabó Mihály rendező-operatőr 2000-ben készítette a Világvallások-sorozatának első darabját, akkor a hindu hitvilág volt érdeklődésének…
továbbmagazin
Mátyássy Áron Grunwalsky Ferenc osztályában diplomázott Mínusz című kisfilmjével. Bemutatkozó nagyjátékfilmjében a kilencvenes éves…
továbbmagazin
Gárdos Péter egy Kosztolányi-adaptációval jelentkezik a jubileumi szemlén: a Tréfa egy szigorú szabályok között élő internátus falai közé enged…
továbbmagazin
Edelényi Jánosnak a Prima Primavera az első nagyjátékfilmje: a rendhagyó roadmovie főszerepeiben a magyar Lukáts Andor és a bolgár Vesela Kozakova.…
továbbmagazin
Az amerikai születésú Daniel Young első, angol nyelvű nagyjátékfilmjével érkezik a szemlére: Nagy Ervint egy kamaszlány bújtatja a szekrényében, ám…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié