magazin
A politikai-társadalmi üzenetre és emberi jogi témákra mindig érzékeny Berlinalén ismét fontos szerepet kapnak a női megközelítések. Az idei…
továbbmagazin
A szeles és hűvös hétfői napon nyoma sem volt a hétvégi tömegnek a Potsdamer Platz környékén. Az kellemetlen időjárás elvette a rajongók egy…
továbbhír
Hétfőn késő este megtartották Bucsi Réka LOVE című animációs rövidfilmjének világpremierjét a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon.
továbbhír
Érdekes felfedezést tett egyik tudósítónk vasárnap este a Berlinalén. Egy kanadai-mexikói dokumentumfilm magyarul elhangzott mondatai egészen más…
továbbhír
A Proton Cinema és Pioneer Pictures részvételével készülő Blind Willow, Sleeping Woman című francia-magyar-holland filmterv nyerte el az Eurimages…
továbbmagazin
A Berlinale első napjain már érezhető, hogy Európa egyik legnagyobb fesztiválján járunk. Az autogramvadászok elözönlötték a Berlinale Palast…
továbbhír
A Daazo gondozásában megjelenő World of Young Cinema legújabb száma a Berlinaléra fókuszál. A rövidfilmes programok mellett az első- és második…
továbbhír
Tíz nap alatt 436 filmet mutatnak be a tegnap kezdődött 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale), a világ legnagyobb filmes…
továbbmagazin
A Coen fivérek Ave, Cézárjának díszvetítésével kezdődik ma este a Berlinale Palastban a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál, Közép-Európa kedvenc…
továbbmagazin
Két évvel ezelőtt, egy kíváncsi erdei róka sikeresen megfejtette a választ az élet nagy kérdésére, majd ott helyben fejbe is lőtte magát. Bucsi Réka…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié