magazin
Nagy nevek, nagy várakozások után sok csalódás, illetve a kevésbé nevesebb alkotók és filmek előretörése jellemezte az idei Berlinalét. Ennek egy…
továbbmagazin
A 140 perces nyomasztó körkép a legendás 1978-as dokumentumfilm, a Németország ősszel mintájára született: akkor a terrorhullám, most a gazdasági…
továbbmagazin
Stephen Frears Colette 1920-ban publikált kurtizán-regényét adaptálta. parádés szereposztásban: Michelle Pfeiffer, Kathy Bates és a többiek,…
továbbmagazin
Magyar filmes számára nem is jöhet nagyobb sokk, mint a hazai Filmszemlét követően rögtön az európai filmipar egyik legnagyobb seregszemléjébe…
továbbmagazin
Hans-Christian Schmid német-dán-holland koprodukcióban készült filmje, a Vihar a Berlinale versenyprogram egyik eddigi gyöngyszeme.
továbbmagazin
Németország az idei Berlinalén nagyon odatette magát, egyedül a versenyprogramban kilenc német film képviselteti magát. A Kína japán megszállása…
továbbmagazin
A Rotterdami Filmfesztivál a független filmesek Mekkája. A fesztivál logója, a tigris szimbolikus jelkép: veszélyeztetett állatfajta, úgy mint a jó,…
továbbmagazin
Bizonyos szempontból a tévéfilmes zsűrinek volt a legkönnyebb dolga, hiszen mindössze kilenc alkotásról kellett véleményt alkotniuk, így a tagok…
továbbmagazin
A mesebeli lány mintájára a játékfilmes zsűri úgy értékelte a jubileumi Szemle játékfilmjeit, hogy nem értékelte őket - végeredményben azért…
továbbmagazin
A Filmszemlén mutatkozott be a Kistotál Filmiskola kezdeményezése. A non-profit szerveződés feladatául a magyar kisiskolás gyermekek audiovizuális…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié