magazin
A 15. Szarajevói Filmfesztivállal ünnepelt a sokáig csak a háború okán ismert, azóta lényegében újjáépített bosnyák főváros. A rendezvény…
továbbmagazin
Lengyelországban sokkal több tisztelet és szeretet övezi a kultúrát, mint nálunk. A magyar filmet is, mely az idei Új Horizontok fesztiválon…
továbbhír
Mátyássy Áron megosztotta velünk Karlovy Vary-i tapasztalatait, s emellett mesélt új filmtervéről is. Az Utolsó idők értő közönségre talált a cseh…
továbbmagazin
A kétperces Superdigital nyerte a II. AXN Filmfesztivál fődíját, így Madarász István utazhatott Hollywoodba. A fiatal filmesnek nem ez az első…
továbbmagazin
Münchenben szinte minden jobb cannes-i filmet megnézhetünk, a nagy felhajtás viszont elmarad, zavartalanul lehet találkozni minden meghívott…
továbbmagazin
A Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete (MADE) immár tizedik alkalommal ítélte oda a Kamera-díjat az előző évi termés legjobbnak tartott…
továbbhír
Végzett a Werk Filmakadémia (WFA) első osztálya, a KINO-ban vetítették le a tanulmányok lezárásaképpen készült vizsgafilmeket. Az iskola vezetője,…
továbbmagazin
Bár a magyar animációs szakma sem mentes a konfliktusoktól, azzal szemmel láthatóan mindenki egyetért, hogy fontos egymás munkáit megismerni és…
továbbmagazin
Zányi Tamás és Balázs Gábor hangmérnökök szerint "Önmagában a LB (low budget - a szerk.) film mint versenyképes kategória nem létezik, ez a műfaj…
továbbmagazin
Anton Corbijn a nyolcvanas-kilencvenes évek (audio)vizuális kultúrájának egyéni látásmódú, világformáló, emblematikus alakja. A sztárság fogalmát…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié