magazin
Mágnás Elzát meggyilkolják, Szindbád tisztességesen megvacsorázik, Karinthy Ferenc és Fábri Zoltán hősnője pedig egy balesetnek beállított…
továbbmagazin
Rövidfilmekkel, történelmi szatírákkal és emberi drámákkal csapunk bele a júliusba, nagy mennyiségű magyar filmmel küzdjük le a 30 feletti fokokat.…
továbbmagazin
Főként régi klasszikusokat és századeleji történeteket programoztak a heti tévéműsorba, de megfér köztük egy portréfilm és egy testvérdráma is:…
továbbhír
Idén is kiemelt programokkal készül az Uránia mozi a Magyar Film Napjára (április 30.), két vetítéssorozat is indul a régi és az új magyar film két…
továbbmagazin
Április első hetén nem halmoznak el minket a tévében magyar filmekkel, bár néhány kiváló történelmi klasszikus most is műsoron lesz: Fábri Zoltán…
továbbmagazin
Balsai Móni bájos rókatündérből alvilági maffiafeleséggé válik, Makk Károly szenvedélyes asszonyokkal foglalkozik Oscar-jelölt filmjében, Fábri…
továbbhír
A patinás berlini művészmozi, a Babylon februárban egyhónapos vetítéssorozatot szentel a közép-európai szerzői film nagy korszakának. „A keleti…
továbbmagazin
Tragikus és humoros szerelmi háromszögek, nők és férfiak szemszögéből vizsgált szexuális kalandok, Oscar-díjas filmünk színészetről és fasizmusról,…
továbbhír
A mozi „születési helyén”, Lyonban megrendezett fesztivál a restaurált filmek legjelentősebb európai seregszemléje. Idén már ötödik alkalommal kerül…
továbbmagazin
Lassan véget ér a naptári nyár és vele együtt megérkezik a sosem látott, magyar mozifilmes dömping, előtte azonban a heti tévéműsorból szemezgetünk:…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié