magazin
Szekfü András a 60-as, 70-es évek magyar filmművészetének jelentős szereplőivel készült beszélgetéseit rendezte második interjúkötetébe, amelynek…
továbbhír
Magyar filmek a kezdetektől napjainkig címmel online filmlexikont indított a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet.
továbbmagazin
Szerdán a FilmesHázban jártunk, ahol az Így filmeztünk című interjúkötet megjelenése kapcsán Szekfű András filmtörténész, Gelencsér Gábor…
továbbhír
Október 15-én lenne 100 éves Fábri Zoltán, akinek nevéhez filmrendezőként olyan időtlen alkotások kötődnek, mint a Körhinta, Az ötödik pecsét és a…
továbbmagazin
Nemrég jelent meg Gelencsér Gábor új kötete, a Magyar film 1.0 amely a magyar filmgyártás történetébe nyújt alapos betekintést: a 20. század…
továbbmagazin
A Meghallgatás a 60-70-es évtizedforduló jellegzetes, társadalmi és ideológiai értelemben egyaránt tünetértékű jelenségére fókuszál: a könnyűzenei…
továbbhír
A teljes életművet átfogó kötet bemutatóját december 13-án, kedden, 17 órától rendezik meg az Uránia kávézójában, ahol a szerző mellett Jeles András…
továbbmagazin
Filmtörténet - kicsit másképp. Gelencsér Gábor filmesztéta, filmtörténész, az ELTE Filmtudomány tanszékének docense, új, hiánypótló monográfiával…
továbbmagazin
Közeleg a karácsony, és a vérbeli profik már nemcsak, hogy kitalálták, kinek mit adnak ajándékba, de nagy valószínűséggel már mindent be is…
továbbhír
Megjelent Gelencsér Gábor új könyve Forgatott könyvek - A magyar film és az irodalom kapcsolata 1945 és 1999 között címmel. A könyv a film és az…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié