podcast
Mit tegyen az a kamasz vagy huszonéves fiatal, aki arról álmodik, hogy filmes lesz? Egyáltalán, hogyan jöhet rá arra, hogy a filmkészítés számos…
továbbhír
A legnagyobb kortárs filmesek mellett támogatják a Hab rendezőjét, Lakos Nórát, aki most Véletlenül írtam egy könyvet címmel készít filmet egy…
továbbhír
Bodrogi Gyula, Jordán Tamás, Koltai Róbert, Tenki Réka, Bálint András, Kovács Zsolt, Pogány Judit és Lázár Kati főszereplésével rendezi első…
továbbhír
Kihirdették a Magyar Művészeti Akadémia művészeti ösztöndíj pályázatának száz új nyertesét. Idén tízszeres túljelentkezés volt, a száz támogatott…
továbbmagazin
A forgatókönyv-fejlesztés lezárult, felejtse el! Vagy van még remény? Négy olyan filmtervet mutatunk be, ahol a nyilvánosan elérhető információ…
továbbhír
A Hogyan írtam véletlenül egy könyvet című holland kisregény filmes adaptációját fejleszti Lakos Nóra, mellyel a héten Amszterdamban megrendezett…
továbbhír
PROGRAMVÁLTOZÁS! A Hab című romantikus komédiával folytatódik a Várkert Bazár és a Filmhu szabadtéri vetítéssorozata július 21-én. A vetítés előtt…
továbbhír
Bejelentették a Magyar Mozgókép Díj húsz kategóriájának jelöltjeit. A legjobb játékfilmek között Horvát Lili, Herendi Gábor, Krasznahorkai Balázs,…
továbbhír
Lakos Nóra első nagyjátékfilmjét a HAB-ot a különdíj mellett a legjobb rendező, forgatókönyv, casting és a látvány díjával jutalmazta a párizsi…
továbbhír
A női filmek nemzetközi filmfesztiválján választották a legjobbnak Lakos Nóra romantikus vígjátékát. A Kerekes Vica főszereplésével készült Hab a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié