magazin
A hetvenes évek magyar filmjében sajátos kezdeményezést jelentett az eastern. A műfajisággal már akkor is hadilábon álló hazai filmkultúra az egyik…
továbbhír
Ingyenesen megtekinthető április 14-ig a Nemzeti Filmintézet streaming platformján, a Filmion Szomjas György emblematikus alkotása, a Talpuk alatt…
továbbhír
80 éves korában elhunyt Szomjas György, közölte a Magyar Filmművészek Szövetsége. A Kossuth- és Balázs Béla-díjas rendező életművéhez olyan…
továbbmagazin
Meghonosította az eastern műfaját, feltárta „szigonyhuszonnégy" mindennapjait és bevezetett minket rockzenei undergroundba. 80. születésnapját…
továbbmagazin
1979. augusztus 2-án mutatták be a magyar mozik a Rosszemberek-et, amelyben Szomjas György a Talpuk alatt fütyül a szél után ismét úgy ábrázolta a…
továbbmagazin
Balsai Móni bájos rókatündérből alvilági maffiafeleséggé válik, Makk Károly szenvedélyes asszonyokkal foglalkozik Oscar-jelölt filmjében, Fábri…
továbbmagazin
Vasárnap este kezdetét veszi az utóbbi évek legnépszerűbb hazai sorozata, az Aranyélet befejező évada. Az óriási izgalmak, véres leszámolások és…
továbbmagazin
Grunwalsky Ferenc rendező, operatőr és forgatókönyvíró 1968-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskola film- és televíziórendező szakán, majd…
továbbmagazin
Bár nekünk minden nap a magyar film napja, április 30-án hivatalosan is a hazai mozit ünnepeljük. A Magyar Nemzeti Filmarchívum ma különleges…
továbbmagazin
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas, 2015-ben a Nemzet Színészének választott Andorai Péter pályafutása a hatvanas évek legvégén indult a Nemzeti…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié