magazin
Szomjas Györgyék Roncsfilmje egy jellegzetes miliő és korszak lenyomata, a rendszerváltás általános káoszának abszurd dokumentuma. Emiatt egy…
továbbhír
Február 10-től rövid időre visszatér a mozivásznakra Szomjas György zenés kultuszfilmje, a Földes László Hobo, Schuster Lóránt, Deák Bill Gyula és…
továbbhír
Idén is különleges történetekkel és fesztiváldíjas alkotások premier előtti vetítéseivel várja a filmrajongókat az Európai Art Mozi Nap, amelyet…
továbbmagazin
Az én kis falum Otíkjaként Csehországban és Szlovákiában a mai napig a legnépszerűbb külföldi színészek közé tartozik, a hazai vásznakon a kultikus…
továbbmagazin
Egy nyolcadik kerületi bérlakás háborús övezetté válik, amikor két férfi és egy nő bonyolult féltékenységi játszmába kezdenek. A tét nem csak a nő…
továbbmagazin
Szomjas György idén negyven éves kultfilmjében a koszos rock’n’roll utat talál Kőbányára. A Hobo Blues Band a korai nyolcvanas évek nyomasztó…
továbbmagazin
Egy film azokról az időkről, amikor nagy divat volt a digózás Budapesten. A nyolcvan éves korában elhunyt Szomjas Györgyről elsősorban formabontó…
továbbmagazin
Egy frusztrált kisiparos lyukfúró vállalkozással próbál meg boldogulni a lakótelepen. Hiába tiltakozik az asszony, és próbálja kigáncsolni a görény…
továbbmagazin
Vágjunk a közepébe: Szomjas György Vagabondja egyebek mellett azért is unikális munka, mert – bízom, nem veszi ezt tőlem zokon a rendező -…
továbbmagazin
Csaba (Eperjes Károly) börtönbe kerül, mert egy nő fölötti vita hevében megszurkál egy lányokat futtató kisvállalkozót (stricit). Büntetése…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéÚgy érzem, a saját temetésemen vagyok, ha klasszikus zenét hallgatok.
Helen / Egy lányról