magazin
Főképp a bűnügyi történetek felé tendál a tévéműsor a héten: hazai vonalon önbíráskodó taxissal, alvilági professzorral, tolószékes bérgyilkosokkal,…
továbbmagazin
Szomjas György betyár-easternje mellett Herendi Gábor csodalova, a moszkva téri srácok, Szabó István magyar történelmen átívelő családtörténete és…
továbbmagazin
A médiában mindig kiemelt helyen tálalják a gyilkossági eseteket, a bulvárlapok és az esti híradók ugranak a témára. A tömegek kíváncsiságát nem…
továbbmagazin
Pontosan negyed százada éve debütált a mozikban Szomjas György kultuszteremtő műve, a Szigony utca 24. alatti társasház mikroközösségét bemutató…
továbbmagazin
A hét végén az 1956-os forradalomra emlékezünk - ennek jegyében választottuk ketté a filmhu heti televíziós műsorajánlóját. Alábbi válogatásunk a…
továbbmagazin
A prostitúció, mint az emberi kiszolgáltatottság eklatáns szimbóluma, mindig is népszerű témája volt a világ filmművészetének, így a magyar…
továbbhír
Szomjas György Roncsfilmje a rendszerváltás körüli magyar film egyik legizmosabb darabja, amely mára sem vesztett semmit az erejéből. Legendás…
továbbhír
Június elején Szomjas György rövid- és egészestés dokumentumfilmjeiből, és kultikus játékfilmjeiből lesz válogatás az Örökmozgó Filmmúzeumban.
továbbhír
A 80-as évekbeli magyar zenei undergroundot bemutató kultfilmekkel folytatódik a Ludwig Passion vetítéssorozata. Ma este a Rock/Tér/Idő kiállítás…
továbbhír
Több témához kapcsolódóan, tíz héten át tartó vetítéssorozatot indít a Ludwig Múzeum. A Ludwig Passion programjában az angol free cinema képviselői,…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéNos, jó volt szemben ülni önnel. Persze a kezdeti átlós helyzetet is élveztem.
Lawrence / Kávé és szerelem