hír
Amerikai filmnek ítélte a fődíjat csütörtökön a filmfőiskolák legjobbjait felvonultató Cinéfondation szekcióban az Abbasz Kiarosztami iráni…
továbbmagazin
A Foxcatcher vetítése előtt azon gondolkoztunk, hogy egy birkózókról szóló filmben lehet-e bármi érdekes Steve Carell hatalmas műorrán kívül,…
továbbmagazin
Húsz évvel azután, hogy a Ponyvaregény begyűjtötte az Arany Pálmát, Quentin Tarantino és a filmbeli Miát alakító Uma Thurman visszatér a tett…
továbbmagazin
Forgatókönyvíró szakon végzett az SZFE-n, tavaly Kétvízköz címmel jelent meg első verseskötete, A kivégzés című rendezését pedig idén beválogatták a…
továbbmagazin
Cannes-ban idén is érdemes odafigyelni a párhuzamos szekciókban vetített filmekre. Minden évben megrendezik a Rendezők Kéthete és a Kritikusok Hete…
továbbmagazin
Mundruczó Kornél új korszakot kezdett, és saját bevallása szerint most inkább fogyaszthatóbb, szélesebb érdeklődési körre optimalizált filmeket…
továbbmagazin
Csütörtökön, a fesztivál második napján érkeztünk meg a Riviérára, és bár a Grace de Monacóról, a nyitófilmről lemaradtunk (ami az egyöntetű…
továbbmagazin
Három éve, Erdő című kisfilmjével megjárta a Berlinalét. Épp aludni készült, amikor megtudta, hogy diplomafilmjét, a Provinciát beválogatták…
továbbhír
A Daazo gondozásában megjelenő World of Shorts magazin legújabb számában a Cannes-i Filmfesztiválra fókuszál. A filmfesztiválon nyomtatott formában…
továbbhír
Izgalom, vakuvillogás, fanyalgás. A Grace - Monaco csillaga című film díszbemutatójával szerda este kezdetét vette a 67. cannes-i fesztivál; az…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié