magazin
Május 8-ával 14. alkalommal vette kezdetét a Lengyel Filmtavasz Budapesten, ezúttal a Művész moziban. A Lengyel Intézet és a Budapest Film által…
továbbmagazin
Május 14-én, a Cannes-i Filmfesztivál nyitányával összhangban, elindul a Francia Filmhónap, aminek keretén belül olyan filmeket nézhetünk meg…
továbbmagazin
Ha az ember Portugáliában jár, két dolgot hamar meg kell tanulnia: egyrészt, hogy az idő itt abszolút relatív, soha senki nem siet sehova, soha…
továbbmagazin
Pierre Grünstein csaknem negyven éve készít filmeket. Roman Polanski Oscar-díjra jelölt Tess-e, a BAFTA-díjas Margó királyné, vagy Oliver Stone Nagy…
továbbmagazin
Egy röpke hétre Közép-Kelet-Európába látogatnak a kulturális világ nagyhatalmainak és távoli tájak eldugott vidékeinek kiváló művészei. Április…
továbbmagazin
Keresztül-kasul jártuk a Titanic fedélzetét, kajütjét, beszélgettünk pár fedélzetmesterrel, matrózzal, első tiszttel, tisztelegtünk a kósza…
továbbmagazin
Az elhunyt Cleaman Hayes hét fiút hagyott hátra két nőtől, de csak az egyik családjával törődött. A három idősebb fiánál, akiket magukra hagyott még…
továbbmagazin
Általános iskolás korában döntötte el: tévés akar lenni. Műszaki emberként kezdte, majd onnan lépkedett felfele a főgyártásvezetőségig. 1999-től…
továbbmagazin
Kip 10 hónapja nem hagyta el lakását, tökéletes baktériummentes környezetet teremtett maga köré. Élete akkor fordul fel, amikor a szomszédba egy…
továbbmagazin
Véget ért az ez évi nagy televíziós összeborulás. Barátok közt és hamburger töménytelen mennyiségben, no és jön a digitalizáció. A nyolcadik Kamera…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié