magazin
A Burn After Reading önfeledt szórakozást kínáló képsorai előtt a matuzsálemi korú rendező Manoel de Oliveira rövidfilmje is ezt a változást…
továbbmagazin
Az idei Velencei Filmfesztiválon Európát főleg a német, francia és persze az olasz film képviseli, Amerikából igen jónevű mezőny jön, Japán erős…
továbbmagazin
Mickey Rourke jutalomjátéka Aronofsky filmjében, egy nomád film Brazíliáról, O. márkiné történetének legújabb feldolgozása, Özpetek, Jonathan Demme,…
továbbmagazin
A július 4-én elindult Tér-Film-Zene Fesztivál szervezői köszöntötték az idén 70. életévét betöltő Szabó Istvánt. Eddig egyetlen Oscar-díjas…
továbbmagazin
A filmhu munkatársai idén is ott voltak Közép-Európa egyetlen A-kategóriás filmfesztiválján, ahol az idén különösen sok hazai érdekeltségű alkotó…
továbbmagazin
Bűnök, bűnösök, a bűnhődés és a bűntudat különböző formái jelentek meg a díjnyertes alkotások többségében a zsűri pedig ítélkezett...
továbbmagazin
A vendégszeretetéről híres fesztivál idén is gondoskodik arról, hogy a programban mindenki megtalálja a kedvére valót. A fesztiválközpont előtt…
továbbmagazin
Edinburgh új időpontban, különösen izgalmasnak és változatosnak ígért brit filmes összeállítással és barátságtalan időjárással köszöntötte a 62.…
továbbmagazin
Az első, küzdelmes alámerülés a szexualitás tengerében: a francia Céline Sciamma filmjét tavaly Cannes-ban is bemutatták. A Vízililiomok-at a május…
továbbmagazin
Kesze-kusza viszonyok a francia fővárosban? Sokan és sokféleképpen regéltek már erről nekünk. Christophe Honoré a zenés melodráma formáját…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié