magazin
A kortárs művészet és a város héjanásza az avaron, azaz a 17. Budapesti Őszi Fesztivál a zenei, színházi programok mellett nem feledkezik meg a…
továbbmagazin
Ez a címe az Örökmozgó Filmmúzeum szeptemberi rendezvénysorozatának, melynek részeként szeptember 21-én Szabó István filmrendező és alkotótársa,…
továbbmagazin
A Cinefest idén jubilál: ennek örömére hatvan versenyfilm, három koncert, két kerekasztal, egy Celluloid Workshop és hajnalig tartó bulizás várta a…
továbbmagazin
Íme megjött, elindult, beindult: Magyarország legszimpatikusabb filmfesztiválja, újra. Nem a legnagyobb, nem a legnagyszabásúbb - de a legtöbb szive…
továbbmagazin
Alighogy véget ért a Busho, máris itt az újabb kötelező szeptemberi program, a miskolci Cinefest. Bár a rendezvény teljes neve az, hogy Fiatal…
továbbmagazin
Az idén Wim Wenders elnökölte Velencei Filmfesztivál zsűrije tarkább képet láthatott, mint az megszokott. Több amerikai, távol-keleti, kevesebb…
továbbmagazin
Hűsítő zápor helyett díjesővel zárt a 65. Mostra. Aronofsky pankrátora kiütéssel győzött. A papírforma nem, a Papírkatona, azaz ifj. Alekszej German…
továbbmagazin
Feltűnő, hogy idén az ázsiai filmművészetet főként japán alkotások képviselik a Mostra hivatalos versenyprogramjában. Arról, hogy versenybe való-e a…
továbbmagazin
A Budapest Short Film Festivál immár negyedik éve hozza össze a külföldi és magyar rövidfilmeseket, egyre nagyobb számban, egyre nívósabb…
továbbmagazin
Úgy tűnik beváltja ígéretét a fesztivál, miszerint a merészebb megközelítésű, egyedi és újszerű látásmódot tükröző alkotásokat kínál a közönségnek.
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié