dosszié
2014-ben nem csak beszélgettünk és forgatásokra jártunk, de körbenéztünk a magyar és külföldi filmfesztiválokon is. Olvasd újra tudósításainkat a…
továbbmagazin
Berlin, Cannes, Budapest... Nem volt semmi furcsa, semmi megmagyarázhatatlan. Volt egy csomó jó magyar film, animáció, doksi, rövidfilm melyekért…
továbbhír
Kiválasztották a 65. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjának első hat filmjét, amelyek között a Berlinale korábbi Arany Medve-díjas…
továbbmagazin
December 12-én 12 kategóriában adja át díjait a Magyar Operatőrök Társasága. Az Aranyszem alkalmából hazalátogat Amerikából Dávid Zoltán, aki…
továbbhír
A Daazo és a Budapesti Francia Intézet december 19. és 21. között hazánkba is elhozza a Rövidfilmek Világnapját. 2011 óta Franciaországban az év…
továbbhír
November 22-én este az Uránia Nemzeti Filmszínházban kiosztották a tizenkettedik Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díjait. Az egészestés…
továbbhír
A tér című dokumentumfilmet műsorra tűzi Dél-Amerika rangos nemzetközi filmfesztiválja Mar del Platán. A hétvégi díszbemutatón részt vesz…
továbbhír
Reisz Gábor kiemelkedő sikerű diplomafilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan indul a november 21-én kezdődő 32. torinói filmfesztivál…
továbbhír
Az Elhallgatott gyalázat című film, amely a szovjet katonák magyar nőkkel szembeni erőszakosságáról szól, különdíjat nyert a nemzetközi Film for…
továbbmagazin
Számos, Magyarországon először látható filmmel, többek közt Oscar-esélyes világháborús történettel és rendhagyó kísérőprogramokkal várja az…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié