magazin
Színészként szerezte a legnagyobb inspirációt az alkotáshoz, filmjeivel meghódította a cannes-i zsűrit és a magyar art house-közönséget, közben…
továbbmagazin
Ma száz éve született meg a magyar népszerű tudományos film egyik első rendezője, Kollányi Ágoston, aki Babits Mihállyal barátkozott, többször is…
továbbmagazin
Svédország egyik legsokoldalúbb rendezője két kísérleti fim után visszatért, az ország eddigi egyik legnagyobb, több földrészre kiterjedő…
továbbmagazin
Tari János szintén nem a fiatalabb generáció tagjaként vesz részt az idei szemlén, ahová Erdélyi Zsuzsanna néprajzkutatóról készített alkotásával…
továbbmagazin
Vékás Péter szintén régi motoros a szakmában, számos televíziós munka fűződik a nevéhez. Az idei szemlén Balogh Rudolfról készített portréfilmet,…
továbbmagazin
A több évtizedes televíziós alkotói múltra visszatekintő Dékány István számos portréfilm után Nagy Imrét követte Zsögödre. Az dokufilmes Aba Novák…
továbbmagazin
A dokumentumfilm-készítők idősebb generációjához tartozó alkotó már több évtizede forgat, egyik legemlékezetesebb munkája Az igaz Mao című áldoku.…
továbbmagazin
A különleges hangulatú dokufilmekkel jelentkező Papp Gábor Zsigmond most némiképp visszakanyarodik egy korábbi témájához. A dokufilmes szcéna egyik…
továbbmagazin
Az Új Eldorádót készítő Flóra Film munkatársa már több dokumentumfilm elkészítésében vett részt. Mostani, második rendezése a XX. század egyik…
továbbFriss
Zaklatásba fordul József Attila pszichoanalízise
Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmje Berlinben mutatkozik be
Mozigépész workshopot rendez az NFI
Ők zsűriznek a 44. Magyar Filmszemlén
Felújítva hódíthatják meg a világot Mészáros Márta filmjei
Virtuális forgatásokra kialakított filmstúdió nyílt Fótligeten
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié