hír
A TCM és a Unicef közösen támogatják a HIV és AIDS fertőzött gyermekek ügyét világszerte. Áprilisban a TCM egy tematikus blokkot szentel a Unicef…
továbbhír
Mind a gyártott játékfilmek száma, mind pedig a hazai alkotások közönsége nőtt 2005-ben az előző évi statisztikákhoz képest, derül ki a Nemzeti…
továbbhír
A tegnap esti díjátadón Koltai Lajos Sorstalanság című alkotása lett a legjobb játékfilm az amerikai Oregon állambéli 5. Ashland-i Független…
továbbhír
A 4 című orosz film nyerte a 13. Titanic Budapesti Nemzetközi Filmfesztiválon első alkalommal kiosztott Hullámtörők-díjat, amiért kilenc film…
továbbhír
Michael Haneke filmdrámája, a Rejtély (Caché) kapta a legjobb osztrák filmnek járó Diagonál Nagydíjat Grazban, az osztrák filmművészet ezévi…
továbbhír
Öt teltházas előadással debütált tavaly a Tűzraktárban Fésős András rendhagyó Macbethje. A rendező és a dramaturgiában segédkező Kovács Kristóf már…
továbbhír
Az Amerikai Írók Céhe (Writers Guild of America) összeállította a világ 101 legjobb forgatókönyvének listáját, írja a Reuters. Az első helyen…
továbbhír
Új, színes magazin jelenik meg a médiapiacon, az HBO Sztár, adta hírül a mozicsatorna. A/5-ös méretben, 124 oldalon, a magazin az HBO sztárjait, a…
továbbhír
Ismét erősödni látszik az európai horror: a spanyolok, a franciák, az oroszok és az ukránok után a szerbek is elkészítették a maguk borzongtató…
továbbhír
Az MGM Networks nemzetközi mozicsatorna és a chellomedia összefogásaként Közép- és Kelet-Európában elindítják az MGM tévécsatornát. A megállapodás…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéBenjamin L. Willard kapitány / Apokalipszis most