magazin
Nem először dolgoz fel valós eseményeket és nem először nyúl kemény témához. Sopsits Árpád legújabb filmjében egy több, mint ötven évvel ezelőtt…
továbbhír
Jórészt az eredeti helyszíneken, a martfűi Tisza Cipőgyárban, Tiszaföldváron és Vezsenyen forgatja A martfűi rém című lélektani thrillerét, amely az…
továbbmagazin
Nemrég összeszedtük, hogy mely új magyar filmek forgatása kezdődött meg már a nyáron. Ám az év végéig még jópár alkotás útja elindul, az ősszel…
továbbmagazin
Sopsits Árpád nevét hallva, sok erős hatású filmet jut eszünkbe, amelyek így vagy úgy foglalkoznak a bűnhődés témájával. De van-e a valós bűnhődés a…
továbbhír
280 millió forint gyártási támogatást szavazott meg a Magyar Nemzeti Filmalap Döntőbizottsága Mátyássy Áron Víkend címmel készülő filmjének. A…
továbbhír
Patric Marber Közelebb! című darabja Sopsits Árpád rendezésében látható október 20-án a Merlinben. A darabból Oscar díjra jelölt nagysikerű film is…
továbbhír
Vranik Roland és Sopsits Árpád alkotását díjazták Hollandiában, novemberben rendezik meg a 10. Los Angeles-i Magyar Filmfesztivált, és Sanghajban is…
továbbhír
10. születésnapját ünnepli a wiesbadeni GoEast! filmfesztivál. A műsoron hét magyar mozgókép; Pacskovszky József és Vranik Roland legutóbbi…
továbbmagazin
A nap első felében újra iskolában érezhetjük magunkat, de mesét is nézhetünk, majd elmélyedhetünk a gyereksors nehézségeiben és komplexitásában.
továbbmagazin
A Céllövölde (1989) és a Torzók (2001) után a gyerekekről, kamaszokról szóló trilógia utolsó darabja is ekészült - A hetedik kör a 40. Filmszemlén…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié