magazin
Litauszki János dokumentumfilmje a Magyarországon dolgozó vendégmunkáskok sorsát mutatja be öt kárpátaljai asszony történetén keresztül. Az…
továbbmagazin
Azt hiszem, a tavalyi Filmszemlén eredményesen szerepeltünk: a versenybe jutott nyolc filmünk hét díjat is elhozott. Jó érzés volt, hogy „Na,…
továbbmagazin
Immár hagyományosnak nevezhető az Inforg Stúdió szakmai bemutatója a Filmszemle előtti hétvégén a Toldi Moziban, ahol kedvünkre végignézhettük…
továbbmagazin
A 2006-os Sundance nem csak abból a szempontból volt érdekes, hogy a fesztivál fennállásának történetében először magyar film is bejutott a…
továbbmagazin
A lendületes kezdés után a fesztivál továbbra is tartja a tempót és jobbnál jobb filmeket kínál. A sajtóvetítések egyik első filmje a Lucky…
továbbmagazin
A 2005-ös Stockholmi Filmfesztivált a női egyenjogúságnak szentelték a szervezők (2004-ben a japán animációs filmek játszották a főszerepet). Ez…
továbbhír
Ahogy az európai filmes szakemberek megszokhatták az utóbbi években, az Európai Unió MEDIA Plus programja újfent közzétette pályázati…
továbbmagazin
Kamondi Zoltán új filmjének még nem teljesen kész, de mondhatni már célegyenesben levő változatából 26 percet tekinthettek meg az érdeklődők,…
továbbmagazin
Más érzelmeket vált-e ki a befogadóból az animáció, mint az élőszereplős film? Hitelesebb lehet-e az animációs film a játékfilmnél? Ilyen és…
továbbmagazin
A világ színekből, vonalakból és formákból összerakott, animált lenyomata ismét szomorú összképet mutatott az alkotók közérzetéről. Úgy tűnik,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMéhes Marietta / Diorissimo