magazin
Litauszki János dokumentumfilmje a Magyarországon dolgozó vendégmunkáskok sorsát mutatja be öt kárpátaljai asszony történetén keresztül. Az…
továbbmagazin
Azt hiszem, a tavalyi Filmszemlén eredményesen szerepeltünk: a versenybe jutott nyolc filmünk hét díjat is elhozott. Jó érzés volt, hogy „Na,…
továbbmagazin
Immár hagyományosnak nevezhető az Inforg Stúdió szakmai bemutatója a Filmszemle előtti hétvégén a Toldi Moziban, ahol kedvünkre végignézhettük…
továbbmagazin
A 2006-os Sundance nem csak abból a szempontból volt érdekes, hogy a fesztivál fennállásának történetében először magyar film is bejutott a…
továbbmagazin
A lendületes kezdés után a fesztivál továbbra is tartja a tempót és jobbnál jobb filmeket kínál. A sajtóvetítések egyik első filmje a Lucky…
továbbmagazin
A 2005-ös Stockholmi Filmfesztivált a női egyenjogúságnak szentelték a szervezők (2004-ben a japán animációs filmek játszották a főszerepet). Ez…
továbbhír
Ahogy az európai filmes szakemberek megszokhatták az utóbbi években, az Európai Unió MEDIA Plus programja újfent közzétette pályázati…
továbbmagazin
Kamondi Zoltán új filmjének még nem teljesen kész, de mondhatni már célegyenesben levő változatából 26 percet tekinthettek meg az érdeklődők,…
továbbmagazin
Más érzelmeket vált-e ki a befogadóból az animáció, mint az élőszereplős film? Hitelesebb lehet-e az animációs film a játékfilmnél? Ilyen és…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié