magazin
Tizenöt percet kaptunk Velencében Berkes Julival és Reisz Gáborral a Magyarázat mindenre gálavetítése előtt, ami pont elég volt arra, hogy álmokról,…
továbbhír
A Magyarázat mindenre című filmet, amelynek világpremierjére a Velencei Filmfesztivál Horizons szekciójában kerül sor, az olaszországi I Wonder…
továbbhír
Reisz Gábor új filmje, a Magyarázat mindenre a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon mutatkozik be. A film rendezője és alkotótársai zenészként is…
továbbhír
A Magyarázat mindenre egy 18 éves fiú botrányba torkolló érettségi vizsgájának történetén keresztül fest képet egy kettészakadt országról.
továbbhír
Legidősebbek között a legfiatalabb, avagy utánajártunk, milyen a színvonal Románia legrégebbi és legnevesebb egyetemének frissen önállósult magyar…
továbbhír
A 80. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon mutatják be Reisz Gábor Magyarázat mindenre című új mozifilmjét és Vermes Dorka első nagyjátékfilmjét.
továbbhír
Miért osztja meg a nézőket A világ legrosszabb emberének hősnője? A Mozinet Nagylátószög legújabb epizódjában Kovács Gellért Filmszerész és Reisz…
továbbhír
Októberben kerül a mozikba Reisz Gábor, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan rendezőjének harmadik nagyjátékfilmje. A Magyarázat mindenre egy…
továbbhír
A VAN, a Rossz versek és a Külön falka producerét, Berkes Júliát is beválasztották az EFP (European Film Promotion) promóciós és hálózatépítő…
továbbmagazin
Reisz Gábor minden kérdésünkre magyarázatot ad, Almási Tamás bemutatja a hatvanas évek Budapestjének császárát, Hajdu Szabolcs pedig trilógiájának…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié