magazin
A Mosó Masa mosodája című könyvet nemzedékek óta minden gyerek ismeri. Varga Katalin kötetében a helyesírás fejlesztését célozta meg vicces…
továbbhír
Átvette rektori kinevezését Fülöp József egyetemi tanár, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem új rektora. A feladatkört ténylegesen 2014. augusztus…
továbbhír
Valencia Holdja életműdíjjal méltatta Cakó Ferencet a Cinema Jove filmfesztivál a hétvégén tartott megnyitóján Valenciában.
továbbhír
Magyarország lesz a díszvendég a 15. Hirosimai Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. Három magyar versenyfilm mellett több mint kétszázötven magyar…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmalap döntőbizottsága 200 millió forint gyártási támogatást szavazott meg a Salamon király legendáját feldolgozó egészestés…
továbbhír
Jankovics Marcell rajzfilmrendező, író Lékiratok című önéletrajzának 2008-as bezúzása után a kötet némileg átdolgozott változatát jelentette meg az…
továbbhír
Vácz Péter Nyuszi és Őz című animációja kapta az 54. zlíni gyermek- és ifjúsági filmfesztivál Hermína Tyrlová-díját, amivel a legjobb 35 éven aluli…
továbbhír
Két magyar alkotást, Bucsi Réka és Felvidéki Miklós filmjét is bemutatták a Kinematic Shorts elnevezésű orosz rövidfilm-, és animációs fesztivál…
továbbhír
Hét animációs film készítői nyertek összesen 61 millió forintnyi támogatást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának pályázatán.…
továbbmagazin
Mindketten a projekt kapcsán hajtogattak életükben először papírdarut, ugyanakkor a WWF imázsfilmjének készült Papírvilág karaktereinek és…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié