Kiválasztották az Európai Filmdíjra jelölt animációs filmeket
Három animációs filmet, a francia Adamát, brit-francia Shaun, a bárányt és az ír-belga-dán-francia-luxemburgi koprodukcióban készült Tenger dalát jelölte az Európai Filmakadémia (EFA) a legjobb európai egészestés animációs film díjára.
A Cartoon, az Animációs Filmek Európai Szövetsége által javasolt filmek, valamint az egyéni filmes jelentkezések közül egy bizottság választotta ki a jelölteket. A bizottság tagjai között volt az EFA igazgatósági tagja, Antonio Saura producer, Marcel Jean és Anja Sosic animációs szakértők, továbbá a Cartoon három képviselője, Petteri Pasanen, Iain Harvey és Jacques-Rémy Girerd - olvasható az Európai Filmakadémia közleményében.
Simon Rouby: Adama
Mark Burton, Richard Starzak: Shaun, a bárány
Tomm Moore: A tenger Dala
A jelölést kapott filmeket ezt követően eljuttatják az EFA több mint háromezer fős tagságának, akik döntenek a végső győztesről. Az idei év legjobb egészestés animációs filmjének járó díjat Berlinben adják át december 12-én, az Európai Filmdíjak ünnepségén. A ceremóniát a www.europeanfilmawards.eu oldalon élőben lehet követni.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.