hír
A SCOPE50 projekten a kiválasztott ötven filmrajongó szavazataival a Berlinalén díjazott norvég Ole Giæver fanyar humorú komédiája nyert…
továbbhír
Kiválasztották azt az ötven filmrajongót, akik tíz európai filmből kiválasztják majd azt az egyet, melyet egy közösen kitalált kampány keretében…
továbbhír
"15 film online és offline. 50 elkötelezett filmőrült. Workshopok és beszélgetések. Tudásmegosztás és kíváncsiság" - a magyarhangya közösségi…
továbbhír
Migrációs filmek, animáció, rövidfilmek - sok-sok friss alkotással várja a fesztiválozókat a hétvégén és a jövő hét elején Taliándörögd.
továbbmagazin
Életében senki sem ismerte, képei egy véletlennek köszönhetően kerültek csak elő. Egy John Maloof nevű fiatal történész városképeket keresett, és…
továbbhír
A huszadik század egyik kiemelkedő street fotósa volt, mégis a halála után sok évvel lett világhírű. De ki volt igazán Vivian Maier? - John Maloof…
továbbhír
Szeptemberben kezdődik az iskola, visszatér a nyaralásból a szakma, a diákság, és a kíváncsi nézők. Az iskolaévet rögtön szeptember 1-jén a Toldi…
továbbhír
Kiemelkedő sikerrel zárult a Filmtekercs.hu és a magyarhangya közösen megrendezett FilmCsata rövidfilmes versenye: közel 200 alkotást neveztek, és…
továbbhír
Az Odeon Lloyd mozi 18. születésnapja alkalmából a mozisok a magyarhangyával karöltve ünnepi műsorokkal, vetítésekkel készülnek a Odeon nagykorúvá…
továbbhír
A hangyaPASS a magyarhangya első kísérlete volt arra, hogyan lehet a filmterjesztést ezentúl racionális alapon, a huszonéves közönség hatékony…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéCsak ha ő lenne az egyetlen nő a világon... és birka se lenne... van birka?