hír
Biztosan emlékszel még Audrey Tautoura, akit az Amélie csodálatos élete című filmben ismert s szeretett meg a magyar közönség. A Szeretni…
továbbhír
A Yorki Független Filmfesztivál idén harmadik éve szemlézi a helyi és nemzetközi független filmes termés javát. Öt kategóriában lehet nevezni:…
továbbhír
A One World Fesztivál azzal a céllal jött létre, hogy a kultúrák közötti kölcsönös megértést segítse elő a film és a videó segítségével. A filmek…
továbbhír
Megérkeztek a nevezési lapok a 2003 január 28-február 5. között megrendezésre kerülő 34. Magyar Filmszemlére. A kísérleti és kisjáték-, ill. a…
továbbhír
2002 október 23-án a litera irodalmi portál, a forgatókönyvek létrejöttét segítő Premier Plán Alapítvány és az Inforg Stúdió pénzdíjas, anonim,…
továbbhír
A rendezvény fő célja az, hogy külföldi alkotók munkáit ismertesse meg az iráni közönséggel, hogy általában nagyobb figyelmet irányítson az…
továbbmagazin
A Magyar Mozgókép- és Médiatanárok Egyesülete (MMME) és a Fővárosi Pedagógiai Intézet (FPI) negyedik alkalommal hirdet Országos Középiskolai…
továbbhír
Idén 10-ik alkalommal rendezik meg Közép-Európa egyik legrangosabb filmes rendezvényét a marosvásárhelyi ALTER-NATIVE filmfesztivált. A fesztivál…
továbbhír
A 2002 Screenwriting Expo, egy két napos villámkurzust kínál a forgatókönyvírás területén. A több mint 130 szeminárium, workshop és egyéb…
továbbhír
A Discovery Campus Masterschool 2003 egy egyedülálló lehetőség dokumentumfilmeseket számára, hogy filmjeik a nemzetközi szintéren is…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié