hír
A Jameson CineFest filmtörténeti programsorozata, a Szabó István védnökségével zajló CineClassics idén egy 70 éves örökzölddel foglalkozik: a…
továbbhír
Megjelent a Metropolis filmelméleti és filmtörténeti folyóirat legújabb száma, amely Michael Haneke életművével foglalkozik.
továbbmagazin
Georg Höllering (George Hoellering, Höllering György, 1897. július 20. – 1980. február 10.) a Hortobágy (1936) című filmjével írta be nevét a magyar…
továbbhír
A Mozinet Zsánerben elnevezésű középiskolásoknak szóló filmes vetélkedője a korábbi években rendkívül népszerű volt, mintegy félezer magyarországi…
továbbmagazin
Tarr Béla utolsónak szánt filmjének alkalmából tematikus címlapot állítottunk össze: olvasd el összes Tarr Béláról szóló cikkünket, tanulmányunkat,…
továbbhír
Az 1939 nyarán megtartott első magyar filmszemlét idézi fel a Gramofon Online blogja - a rendezvényt ekkor még Nemzeti Filmhét néven tartották meg:…
továbbhír
A miskolci CineFest évek óta foglalkozik filmtörténeti témákkal: a fiatal filmesek legjobb, új utakat mutató műveinek bemutatásával párhuzamosan…
továbbmagazin
Jancsó Miklós a Szegénylegények és a Csillagosok, katonák forgatását követően döntő lépésre szánta el magát. A Csend és kiáltást a tapasztalt Somló…
továbbhír
Életének 81. évében december 21én, hosszú szenvedés után meghalt Szécsényi Médi, vágó. A Magyar Filmművész Szövetség saját halottjának tekinti.
továbbhír
Életének 93. évében kedden Los Angeles-i otthonában elhunyt Szörényi Éva Kossuth-díjas színművésznő - közölte a magyar főkonzulátus az MTI-vel.…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié