hír
A 2010. április 8 – 18. között megrendezésre kerülő 17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál idén is színes programmal várja a mozilátogatókat, hiszen a…
továbbhír
Alig több mint egy hónap múlva kezdetét veszi a 17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál. Magyarország legnagyobb nemzetközi filmes eseménye 2010.…
továbbhír
Szederkényi Bella Orsolya című animációja nyert Brüsszelben, a Raleigh Studios új budapesti filmstúdiója hivatalosan április 1-jén nyílik meg, és…
továbbhír
A legújabb grafikai, animációs és filmkészítési technikákkal ismerkedünk meg Debrecenben, szereplőválogatást hirdet Zero című filmjéhez Nemes Gyula,…
továbbhír
„Fáj a feje? Ideges? Akkor táncoljon!” - így hangzik Kovásznai György festőművész, animációs rendező, fiozófus varázsreceptje. A képzőművészről…
továbbmagazin
A Metropolis 2009-es I-es száma az animáció témáját járja körül - vajon mit süt ki erről a ma reneszánszát élő műfajról?
továbbhír
A nagyváradi MAFF (Metrion Animációs Filmfesztivál) rövid „post-it rajz-animáció” pályázatot hírdet diákok és fiatal animációsok számára, Európa…
továbbmagazin
A BuSho és a Cseh Centrum együttműködésének köszönhetően New York és Prága után most hazánkba látogatott Az öt FAMU-s Mesterlövész című kiállítás,…
továbbmagazin
Két év várakozás után az animációs szakma és a rajzfilmek szerelmesei ismét Kecskemét felé veszik az irányt, június 17-én kezdődik ugyanis a 9.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié