hír
Bánóczki Tibor Dzsungele nyert az Animafesten, a Bogyó és Babóca kínai díjat kapott, a Ketten egy fészekben és a Vad Magyarország Japánban.
továbbhír
A magyar animáció számára 2011 igazi jubileumi év: 10 éves a KAFF, 40 éves a Kecskeméti Rajzfilmstúdió, 70 éves Jankovics Marcell, 60 éves Cakó…
továbbmagazin
Egyértelműen pofátlanság egy huszonegy éves fesztivált egy fél nap alatt értékelni, de én egy pofátlan ember vagyok: a Mediawave elsősorban karnivál…
továbbhír
A KAFF párhuzamosan két fesztivál: a hetedik Európai Animációs Játékfilm Fesztivál mellett külön programban mutatják be az utóbbi két évben készült…
továbbhír
Független produkcióban készül a Sherlock Holmes film Dunaújvárosban, három hónappal meghosszabbították Koltai Gábor filmproducer házi őrizetét,…
továbbmagazin
Az animációs szakmai fórum az Uránia Mozi kávézójában, szép számú közönség előtt zajlott vasárnap reggel 10-kor Mikulás Ferenc, a Kecskemétfilm…
továbbmagazin
Szombat délután kettőkor zajlott az animációs zsűri értékelő fóruma az Uránia Mozi kávézójában. A Báron Györgyből, Radu Igazságból és Varga…
továbbmagazin
A MOME különprogram vastagon aláhúzza azt a tendenciát, amelyet a 42. Magyar Filmszemle animációs versenyprogramja tükröz: a fiatal, bátran…
továbbmagazin
Hosszú évek után ismét van animációs versenyprogram a Magyar Filmszemlén. A Báron György, Féjja Sándor és Varga Csaba alkotta előzsűri 11 filmet …
továbbmagazin
Molnár Tünde animációja Simonról, aki minden idejét barátaival tölti, míg egy nap egyikőjük megsérül... A film rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié