magazin
Európa egyik legfontosabb filmfesztiválja, a 66. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál február 11-én kezdődik a Coen testvérek új vígjátékával. Elkezdtük…
továbbmagazin
Az év harmadik hetében rendkívül változatos, főként klasszikus, kultikussá vált filmekkel várnak bennünket a különböző tévécsatornák. Sok lesz a…
továbbmagazin
Klasszikus magyarok és külföldiek, legendás alakítások, humoros pillanatok, elgondolkodtató történetek. Megkezdődik az év első teljes hete és újult…
továbbmagazin
Talán nincs is jobb érzés, mint a karácsonyfa fényénél, zizegő szaloncukros papírok hangjának kíséretében, néhány szelet finom bejglivel és egy…
továbbmagazin
Az év utolsó két hetében a televíziós csatornák kivetkőznek önmagukból és egymásra licitálva próbálják leadni az elmúlt évek összes slágerfilmjét,…
továbbmagazin
Sorozatunk első részében összeszedtünk tíz, általunk érdekesnek ítélt filmklubot, ahol a szakmabeliektől az egyszerű kikapcsolódásra vágyó nézőig…
továbbmagazin
Megérkezett az év utolsó hónapja és különleges filmeket hozott magával: Gothár Péter és Gárdos Péter egy-egy alkotását, vadiúj rövidfilmeket,…
továbbmagazin
Emberrablás, gasztroutazás, betiltott náci propaganda filmek, identitáskeresés, elfojtott hangok és elmaradt ölelések. Változatos műfajok és…
továbbhír
Megjelent a novemberi Filmvilág, amelyben olvashatunk elveszett vidéki magyar fiatalok kortárs filmes reprezentációjáról, Frank Sinatra nagy…
továbbmagazin
Szeptember utolsó hete igazi tévénézős időt tartogat számunkra, a jól ismert filmek és ismétlések mellett adásba kerül Császi Ádám tavalyi sikere, a…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié