magazin
„Dokumentumfilmben egy bizonyos hossz alatt nincs hiteles igazságtartalom. Ha egy valóságos igaz snittet rövidre vágsz, az el fogja veszíteni a…
továbbmagazin
Az Álmodozások korá-ra érzelmes androidők és „Truffautnauták” jönnek, meg Az ember, aki ott sem volt, az IKEA többé nem perspektíva. Ingmar Bergman…
továbbmagazin
Nagy Ervin – egyebek mellett Mundruczó Kornél Nincsen nekem vágyam semmi c. opuszában parádésan alakított „hímringyója”, Brúnó, és Bereményi Géza…
továbbmagazin
Az őszi fesztiválszezon előfutáraképpen némi Titanic- és Európa Filmhét-idéző. Idézünk, sőt felidézünk, azaz emlékezünk is a héten Marlon Brandora,…
továbbmagazin
Idén 10 éves a Cruel World Team, melynek apropóján Bernáth Zsolt megírta társulata történetét. A csapat alapítója tanulságos, és nem utolsósorban…
továbbmagazin
MARLON BRANDOFekete bőrzakó, trikó, cejgnadrág. Brando lázadt minden ellen, ami rabságba dönt. Élettörténete csupa botrány.
továbbmagazin
Túl az Olimpián megint a filmeké a főszerep. A történelem, a psziché és a krimik mindenkor hálás alanyai voltak a celluloidnak. Ennek szellemében…
továbbmagazin
Pálfi György készülő Taxidermia című filmjének főcímzenéje szeptembertől a boltokban. A film egyik főszereplője, Trócsányi Gergő, a Hollywoodoo…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié