Címke: „szakma”

Találatok száma: 1557

magazin

Nyom nélkül: Bódy Gábor

A magyar kereskedelmi televíziók műsoraira nem szoktunk sok szót vesztegetni, mert minek a szarnak adni még egy (két, sok) pofont. Most azonban…

tovább

magazin

Menekülési útvonalak

Antonioni 92 lesz, Hitchcock megmutatja a másik arcát, Truffaut-ról is kiderül ez-az, de a lényeg a bizonyított elmélet szava, miszerint az ember…

tovább

magazin

Kállai Ferenc

A Nemzet Színészei sorozatban Kállai Ferenc életútját és pályáját mutatja be a könyv. Négyévesen egy terméskőre állva, ágyhuzatba burkolózva…

tovább

magazin

Komlós Juci

Komlós Juci a Nemzet Színésze, a nemzet nagymamája és édnagymamája. A Szomszédok című sorozatból Lenke néniként szerette meg az egész ország. Főzési…

tovább

magazin

Fénykutya és Vonat (Versek 1974-2004)

Can Togay 1955-ben született Budapesten, török szülőktől. Gyermekkora egy részét Kelet-Németországban töltötte. Az ELTE bölcsészkarán, majd…

tovább

magazin

Az élet ritmusát kell elkapni

Yale Strom a klezmer zene gyökereit kutatva jutott el Amerikából Közép-Kelet-Európába, azon belül is Magyarországra. A zenészként, íróként és…

tovább

magazin

Tájegységi híradó

Huzamosabb, illetve rendszeresebb nézése nyomán pártatlanul állíthatom, hogy az mtv műsorrendjéből messze kimagaslik közszolgálatiságával a déli…

tovább

magazin

Rend-személyre szabva

Almodovár Eleven húsba vág, Böszörményi elsőfilmje drámai férjfogó akciókkal sokkol a szocializmus közepéből, Teri nagyi a halál küszöbéről üzen a…

tovább

magazin

Javaslat a filmfinanszírozásra

"Amit teszünk, amit tennünk kellene annak nincs sok évtizedes gyakorlata sem nálunk, sem a többi hivataloknál. Ha a következő évi költségvetésnél,…

tovább

magazin

Ígéretek és árulások

Oláh Gábor Balázs Béla díjas filmrendezőnk írt egy sodró, személyes hangú szerelmes regényt, a címe: Ígéret. Negyven év története a könyv, a fiú…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés