magazin
Az Urániában 21.45-kor kezdődik a Once upon a time in the Midlans. Egyszer volt hol nem volt, Volt egyszer egy Közép-Anglia. Shane Meadows új filmje…
továbbmagazin
Új hét indul a Titanicon. Az utolsó hét, de az első is, minden nézőpont kérédése. Ha új hét akkor új filmek is, például az Új élet, Nagy Zsolttal a…
továbbmagazin
A berlini fesztiváldíjas mű, az Olasz nyelv kezdőknek a dogma, Lars von Triertől kissé idegen írányzatát képviseli: szinte a megtévesztésig hasonlít…
továbbmagazin
A Titanic első két napja a szellemek jegyében telt. A repertoár ez ügyben igen szélesnek bizonyult – az érdeklődő láthatta a szellemet a gépbe…
továbbmagazin
Chihiro, a tízéves, önfejű kislány meg van győződve arról, hogy az egész világ körülötte forog - épp ezért képtelen belenyugodni abba, hogy…
továbbmagazin
Minden okunk meglesz a borzongásra ezen a szombati napon: Steven Soderbergh előrukkol a Full Fontallal (Szemtől telibe) a Hullámtörők között, telibe…
továbbmagazin
A kölni filmművészeti iskola hat diákjának mini DV-re rögzített filmje egy “várva várt” péntek estéről. Frank és David egy hip-hop koncertre…
továbbmagazin
Jane, a fiatal csillagászlány hosszú éveken át várja, hogy a világűrbe küldött apja végre visszatérjen hozzá. Egy nap az égen rejtélyes jármű tűnik…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié