magazin
Március végén, 83 éves korában elhunyt Ragályi Elemér, a magyar filmtörténet egyik legkiemelkedőbb operatőre. Ragályi nemcsak ragyogó tehetségű…
továbbmagazin
Összesűrűsödtek a kerek évfordulók Török Ferenc életében: április 23-án volt 50 éves, illetve 20 éve mutatták be a Moszkva teret. Mindez kiváló…
továbbmagazin
A Saul fia, az 1945 és a Hukkle díjnyertes hangmesterének nem állt le a munkája a karantén idejére sem, online tanított, a doktori disszertációján…
továbbmagazin
A végéhez értünk az elmúlt tíz év kimagasló mozgóképes teljesítményeit összegző sorozatunknak. A kisfilmek és a dokumentumfilmek után a 2010 és 2019…
továbbmagazin
Január második hete főleg a történelmi drámák és jegyében telik, de lesz néhány könnyedebb film is, amik kicsit szebbé teszik a mínuszokat. Szabó…
továbbmagazin
Vasárnap este debütál a tévében Bergendy Péter és Köbli Norbert új történelmi filmje és Csicskár Dávid '56-os rövidfilmje is, a héten emellett pedig…
továbbpodcast
Hatvankilenc éves, de aktivitását egy huszonéves is megirigyelné: építész, látványtervező, egyetemi tanár a Színházi- és Filmművészeti Egyetemen.…
továbbmagazin
Lassan véget ér a naptári nyár és vele együtt megérkezik a sosem látott, magyar mozifilmes dömping, előtte azonban a heti tévéműsorból szemezgetünk:…
továbbmagazin
Augusztus 15-én Török Ferenc fekete-fehér drámája, az egész világot bejáró, nemzetközi díjak hadát elnyerő alkotása, az 1945 lesz látható a…
továbbhír
A Michael Moore által alapított Traverse City Filmfesztiválon a legjobb külföldi filmnek választották meg az 1945-öt – írta a Szombat. Török Ferenc…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéNagyon tehetséges, és ugyanúgy tartja a nyelvét koncentrálás közben, mint én!
Márk / Igazából apa