Címke: „1945”

Találatok száma: 52

magazin

A groteszk, a realista, a lírai és a rémálomszerű – Ragályi Elemér arcai

Március végén, 83 éves korában elhunyt Ragályi Elemér, a magyar filmtörténet egyik legkiemelkedőbb operatőre. Ragályi nemcsak ragyogó tehetségű…

tovább

magazin

Az első mindig más, olyan, mint egy gyerekkori szerelem – Török Ferenc 50

Összesűrűsödtek a kerek évfordulók Török Ferenc életében: április 23-án volt 50 éves, illetve 20 éve mutatták be a Moszkva teret. Mindez kiváló…

tovább

magazin

Filmesek karantén után: Zányi Tamás

A Saul fia, az 1945 és a Hukkle díjnyertes hangmesterének nem állt le a munkája a karantén idejére sem, online tanított, a doktori disszertációján…

tovább

magazin

A Filmhu szerint az évtized – a tízes évek legjobb magyar nagyjátékfilmjei

A végéhez értünk az elmúlt tíz év kimagasló mozgóképes teljesítményeit összegző sorozatunknak. A kisfilmek és a dokumentumfilmek után a 2010 és 2019…

tovább

magazin

Bűnösök és ártatlanok a dobozban

Január második hete főleg a történelmi drámák és jegyében telik, de lesz néhány könnyedebb film is, amik kicsit szebbé teszik a mínuszokat. Szabó…

tovább

magazin

Dobozban a Trezor

Vasárnap este debütál a tévében Bergendy Péter és Köbli Norbert új történelmi filmje és Csicskár Dávid '56-os rövidfilmje is, a héten emellett pedig…

tovább

podcast

Filmhu podcast #8: Rajk László

Hatvankilenc éves, de aktivitását egy huszonéves is megirigyelné: építész, látványtervező, egyetemi tanár a Színházi- és Filmművészeti Egyetemen.…

tovább

magazin

Fábri Zoltán pecsétjei a Dobozban

Lassan véget ér a naptári nyár és vele együtt megérkezik a sosem látott, magyar mozifilmes dömping, előtte azonban a heti tévéműsorból szemezgetünk:…

tovább

magazin

Rudolf Péter lesz a Várkert kiskirálya

Augusztus 15-én Török Ferenc fekete-fehér drámája, az egész világot bejáró, nemzetközi díjak hadát elnyerő alkotása, az 1945 lesz látható a…

tovább

hír

Michael Moore díjat adott Török Ferencnek

A Michael Moore által alapított Traverse City Filmfesztiválon a legjobb külföldi filmnek választották meg az 1945-öt – írta a Szombat. Török Ferenc…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Filmhu podcast #101: Till Attila

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Nos kérem, ez itt, ez a joint. A jointnak két vége van: az egyik vége össze van sodorva, a másik pedig nyitott. Vegyék a jointot a nyitott végével maguk felé, a hüvelykujjuk és a mutatóujjuk közé, így, mutatom!

Elszakadás

Oszd meg! Az összes idézet