magazin
A Sejtjeink két évtizeddel később is tabukat dönt és meghatja az embert – nézőt és szereplőt egyaránt. A múlt héten véget ért Budapesti Nemzetközi…
továbbmagazin
Fábri Zoltán kezei alatt tanulta a rendezést, megörökítette az ózdi nehézipar összeomlását és az Edda széthullását, tabudöntögető filmet készített a…
továbbmagazin
Onódy Lajos, a szocialista vendéglátóipar vezetője, az 50-es és a kora 60-as évek gazdasági életének egyik legfontosabb szereplője volt a…
továbbhír
A Faludi Ferenc Akadémia heti rendszerességgel tart dokumentum- és játékfilmes filmklubot. A vetítések szeptember 9-től folytatódnak, az őszi…
továbbmagazin
Cikksorozatunk második részében folytatjuk a beszélgetés Almási Tamás és Kékesi Attila dokumentumfilm-rendező osztályának végzőseivel. A készülő…
továbbmagazin
Almási Tamás és Kékesi Attila dokumentumfilm-rendező osztályának végzőseivel beszélgettünk diplomafilmjeikről, melyeknek a befejezése eltolódott a…
továbbmagazin
Hogyan lehet megkülönböztetni egymástól a dokumentumfilm műfajait? Ezt, a sokszor az alkotók számára sem teljesen világos kérdést járta körbe a…
továbbmagazin
Almási Tamás pár éve a leghíresebb magyar focistáról, most pedig a leghíresebb hungarikumról, a tokaji aszúról forgatott dokumentumfilmet. Elmesélte…
továbbhír
Idén 60 éves a Kifulladásig, Jean-Luc Godard mesterműve, Almási Tamás a Tokaji aszú titkát kutatja, Hartung Attila első filmjének főhőseiről, a…
továbbhír
Almási Tamás új dokumentumfilmje a Cinefesten mutatkozik be, majd a miskolci világpremier után öt exkluzív vetítésen is látható lesz országszerte. A…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié