hír
A 13. Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon gazdag merítés látható az elmúlt két év magyar animációsfilm terméséből. 36 rövidfilm, 25…
továbbmagazin
Kísérleti stoptrükk-animációiról ismert, az elmúlt években többek között Gentben, Torinóban, Bogotában, Budapesten, Montréalban, Bristolban és…
továbbmagazin
A fiatal filmes generáció kreativitására a videoklipek is felhívják a figyelmünket. Összeállításunkban nem csak a kortárs zenei paletta…
továbbhír
Idén 4. alkalommal, június 25-27 közt kerül megrendezésre a SZAFT - Szabad Animációs Filmkészítők Találkozója. A Kecskeméti Animációs Filmfesztivál…
továbbhír
A 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díszvendége Latin-Amerika lesz. A világ animációs filmtermésének legjavát június 24. és 28. között bemutató…
továbbhír
Idén negyedik alkalommal várják az ország független, professzionális háttér nélkül dolgozó, underground, azaz szabad animációs filmkészítők munkáit…
továbbhír
Idén júniusban 12. alkalommal rendezik meg a kecskeméti animációs biennálét, azaz a KAFF-ot. A 2013. február 1. óta készült magyar és európai…
továbbhír
Pénteken megjelenik a tévéfilmek készítését támogató Fehér György-, és az animációs sorozatok készítőinek szóló Dargay Attila-pályázat felhívása -…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéHegedüs Antal / Társas játék