hír
A METUSCOPE-on tíz napig ingyen, online nézhetjük a Budapesti Metropolitan Egyetem végzett hallgatóinak több mint ötven rövidfilmjét és animációs…
továbbhír
Ónodi Eszter, Wunderlich József és Patkós Márton is szerepel a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak diplomamunkáiban, amelyeket az Animascope…
továbbhír
Szeptember 2-án, a Puskin Moziban mutatják be a magyar nagyközönség számára Laky Dóra, a Budapesti Metropolitan Egyetem Forgatókönyvíró mesterszakon…
továbbmagazin
Három év izgalmas fesztiválkörút után online elérhető Rebák Tamás METU diplomafilmje, a Szökési sebesség, melyet a rendező személyes élménye…
továbbvideó
Apa és fia költözés alkalmával egy nehéz bútort próbál feljuttatni a legfelsőbb emeletre, de a felfelé vezető úton előtörnek a családi feszültségek.…
továbbmagazin
Egzotikus bogarak, megszállott sakkedző, képzeletbeli barátok, szárnyak nélküli repülők, magányos özvegyek, felborult hétköznapok, lehetetlent nem…
továbbhír
Három budapesti egyetem: a MOME, az SZFE és a Metropolitan mozgóképes képzésein tanuló vagy végzett diákok animációs-, dokumentum- és…
továbbhír
2017. január 9-én az Uránia Nemzeti Filmszínházban rendezik a Budapesti Metropolitan Egyetem filmes szakjainak diplomavetítését, a Cinemascope-ot.…
továbbhír
Harmadik alkalommal várja a Budapesti Metropolitan Egyetem immáron hagyományos kora őszi mustráján az animációs műfaj iránt érdeklődő közönséget…
továbbhír
Szombat este osztották ki a június 13. és 18. között megrendezett Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díjait. Dell'Edera Dávid Balkon című…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié- És miért magát hívják?
- Azt hiszik, hogy én mindenre tudom a választ.
- És nem?
- Legtöbbször még a kérdést sem értem.