hír
55 országból 962 nevezés érkezett a 7. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválra, ami kizárólag rövidfilmből egyedülállónak tekinthető Magyarországon.…
továbbhír
A Goda Krisztina filmje Hanoiban az Európai Filmek Fesztiválján, a Kolorádó Kid a tokioi Európai Uniós Filmfesztivál nyitófilmje lesz, rekord számú…
továbbhír
Ritka, amikor egy filmfesztiválon nemzetközi és a diákzsűri fődíját is ugyanaz a film kapja. Ilyenkor kétség nem fér ahhoz, hogy volt a több mint 80…
továbbhír
Augusztus 31-én, kezdetét veszi Magyarország legnagyobb kizárólag rövidfilmeket felvonultató fesztiválja a 6. BuSho, amelyre a 3 kategóriában…
továbbhír
A versenyprogramba Spanyolország delegálta a legtöbb rövidet, de valamennyi versenyblokkba egy magyar alkotás is.
továbbhír
A nevezett 40 filmtervből 31-et választottak megvalósításra érdemesnek a szervezők, megkezdték a munkát az alkotók. Három etapban július 21-ig…
továbbhír
Továbbra is ingyenesen lehet nevezni a fesztiválra a megszokottnak mondható május 1-ig - kizárólag 2007. január 1. után készült alkotások…
továbbhír
A pozsonyi AZYL rövidfilmfesztivál újra meghirdeti életREklám felhívását, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal másodszor a magyarországi…
továbbmagazin
A BuSho és a Cseh Centrum együttműködésének köszönhetően New York és Prága után most hazánkba látogatott Az öt FAMU-s Mesterlövész című kiállítás,…
továbbhír
2009. szeptember 5-én, 19:00 órakor hirdették ki az 5. BUdapest SHOrt Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait. Szerdától péntekig 94 versenyfilmet…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié