magazin
A lengyel veterán rendező, Jerzy Skolimowski új filmjében egy szamár vándorútját követi, Csajkovszkij felesége beleőrül a szerelembe, Ruben Östlund…
továbbmagazin
Családi dráma az osztrigafarmon, menekülés a lenyűgöző olasz hegyek közé, és tökéletes magyar mondatok a rendhagyó Sissi-filmben. Beszámolónk a 75.…
továbbmagazin
A Top Gun: Maverick sztárját vendégül látták a 75. cannes-i fesztiválon, életműdíjat kapott, és közel egy órán keresztül mesélt a karrierjéről a…
továbbhír
Az Oscar-díjas A némafilmes című film rendezője, a francia Michel Hazanavicius zombikomédiának versenyen kívüli díszbemutatójával kezdetét vette…
továbbmagazin
Egyetlen film képviseli Magyarországot a 75. cannes-i fesztiválon: a diákfilmes La Cinef szekcióban szerepel Szelestey Bianka Hajszálrepedés című…
továbbhír
A kedden induló 75. cannes-i fesztiválon mutatják be az ukrajnai Mariupolban áprilisban megölt litván rendezőnek, Mantas Kvedaraviciusnak a…
továbbhír
Idén ismét ingyenes vetítéseket rendeznek a közönségnek a cannes-i filmfesztivál alatt a tengerparton. A Cinema de la Plage műsorában az olyan…
továbbhír
A 75. cannes-i versenyprogramban három svéd film is szerepel, amelyeket a Vertigo Média forgalmaz majd Magyarországon. Ruben Östlund A szomorúság…
továbbhír
A cannes-i fesztivál La Cinef programja meghívta Szelestey Bianka Hajszálrepedés című diplomafilmjét. Az ELTE-s diplomafilm egy szakítás története…
továbbhír
Erős mezőny versenyez idén az Arany Pálmáért, David Cronenberg, Park Chan-wook, Kelly Reichardt és Claire Denis új filmjei is szerepelnek a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAz élet olyan, mint egy tyúklétra: rövid és szaros.
Liva / Mifune utolsó dala