magazin
Inkubátoros tervnek indult, FIPRESCI-díjas elsőfilm lett belőle: az Egy nap nem csak minket magyarokat, hanem a nemzetközi kritikusokat is…
továbbmagazin
Lenyűgöző elsőfilmben nemet váltott egy balerina, a francia botrányfilmes mindenkinek LSD-t kevert az italába, és a hazájában 20 évre betiltott…
továbbmagazin
Már az ötödik napomat töltöm Cannesban, ahol Szilágyi Zsófi filmjének ünneplése után beleástam magam a fesztivál óriási filmválogatásába. A bő…
továbbmagazin
Egy háromgyerekes anya 24 órányi küzdelmeiről forgatta le első nagyjátékfilmjét Szilágyi Zsófia, akit idén egy szem magyarként válogattak be a 71.…
továbbhír
A magyar részvétellel készült Még egy nap élet (Another Day of Life) című animációs filmet az idei cannes-i filmfesztiválon, a versenyprogramon…
továbbmagazin
A 71. Cannes-i filmfesztivál egyetlen magyar filmje Szilágyi Zsófi Egy nap-ja lesz, ami a Kritikusok Hete programban szerepel majd. A rangos…
továbbhír
Egy magyar film már mindenképpen szerepel a cannes-i filmfesztiválon: Szilágyi Zsófia Egy nap című első nagyjátékfilmjét beválogatták a Kritikusok…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié