magazin
Vannak filmek, amik azonnal hatnak, de nem maradnak sokáig velünk. És vannak azok, amiktől már a moziban gyorsabban vesszük a levegőt, és hatásuktól…
továbbmagazin
A moziban akkor is egyedül vagyunk, ha nem vagyunk egyedül. Tsai Ming-liang szerint akkor is mágikus hatalma van a mozinak, ha nem dobban egyszerre…
továbbhír
A CineKorda március 8-án a tajvani filmművészet egyik legismertebb darabját, az Arany Pálmával jutalmazott Apichatpong Weerasethatekul által nemes…
továbbhír
A CineKorda a 2024-es évet egy olyan alkotással indítja, amely sokak megdöbbenésére még soha nem került bemutatásra hazai mozivásznon. Claire Denis…
továbbhír
December első napján Coppola debütáló filmjét vetítik a Corvin moziban. A Bajos csajok arthouse előtanulmányának is tekinthető Öngyilkos szüzek a…
továbbhír
Október 27-én a Sparta című filmmel folytatódik a CineKorda vetítéssorozat a Corvin moziban. A film negyvenes főhőse Romániában kezd új életet, úgy…
továbbhír
2023 őszétől a Cinema Niche, a magyarhangya és a Corvin Mozi összefog, hogy Magyarország egyik legnagyobb mozivásznát megtöltse máshol nem vetített,…
továbbhír
2023 őszétől a Cinema Niche, a magyarhangya és a Corvin Mozi összefog, hogy Magyarország egyik legnagyobb mozivásznát megtöltse máshol nem vetített,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié