magazin
Fegyveres katonák, tankok, sátrak, végtelen hófehér homoksivatag és rekkenő hőség – egészen különös és izgalmas világba csöppentünk, amikor…
továbbhír
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) film- és tévékritikus szakosztályának, valamint a Magyar Filmművészek Szövetsége filmkritikus…
továbbmagazin
Több mint tíz éve zajlik a Budapest Film iskolai programja, a SuliMozi, amely a tizenéves korosztályt hozzájuk illő témákat boncolgató filmekkel…
továbbhír
Tavaly ősszel mutatták be Kis Hajni első nagyjátékfilmjét, a Külön falkát, amit a kritikusok és a nézők is nagyon szerettek. Bemutatása óta megjárt…
továbbmagazin
2021-ben nemcsak a bemutatott magyar filmek mennyisége volt magas, hanem a bennük felcsendülő dalok száma is. Többek közt a Nagykarácsony, a Külön…
továbbmagazin
Év végi összegzésünkben a színésznők után a férfiak következnek. Elvesztünk velük az erdélyi hegyekben, szembesültünk a drogfüggőség kínjaival és…
továbbhír
Az isztambuli Boszporusz Filmfesztiválon két magyar színészt is a legjobbnak választottak: Rainer-Micsinyei Nóra lett a legjobb színésznő A legjobb…
továbbpodcast
Tizenhárom évesen szponzorált gördeszkás akart lenni, diák Oscar-jelölt filmrendező lett belőle, szeptember végén pedig kijött a mozikban első…
továbbmagazin
Kis Hajni első nagyjátékfilmje, a Külön falka készítésekor nagy kockázatot vállalt, amikor két amatőr színészt választott ki főszereplőnek. Dietz…
továbbmagazin
Karcossága mellett is egyértelműen életigenlő családi drámával mutatkozott be Kis Hajni rendező az 55. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál East of…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié