hír
Először a Filmhun látható a Mi vagyunk Azahriah rövid és rendhagyó, Antonioni filmklasszikusát idéző előzetese. Mazzag Izabella rendező és Lévai…
továbbvideó
Bár a hivatalos mozipremier 2025. áprilisában esedékes, az alkotók a költészet napjára időzítve közzétettek egy rövid előzetest a Reménytelenül című…
továbbhír
Április 25-től látható a mozikban a webkamerás felnőtt filmes oldalak kulisszái mögé betekintő Emma és Eddie – A képen kívül című doku-játékfilm,…
továbbhír
Pascal Plante kanadai rendező a nők szemszögéből mutatja be mi vonzhatja őket a sorozatgyilkosok iránt, sokszor túllépve az ésszerűség határait,…
továbbvideó
A 24.hu-n debütált Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai legújabb közös filmjének hosszú előzetese. A rendezőpáros a 2017-es A monostor gyermekei után…
továbbvideó
A kaliforniai Palm Springs Nemzetközi Filmfesztivál után a New York-i Zsidó Filmfesztiválon és a Miami Zsidó Filmfesztiválon vetítették telt házas…
továbbvideó
Filmes csapat érkezik a faluba, és az eredeti tervtől eltérve, a rendező leleplező dokumentumfilmet kezd forgatni a kiskirályként viselkedő,…
továbbvideó
Március 15. eseményeit meséli el fikciós epizódokkal bővítve, kalandfilmes formában a Most vagy soha. Izgalmat, akciót, küzdelmet, szerelmet és…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié