magazin
A Tantrum című bemutatkozó filmjében közel 50 percig monologizáltatta Nagy Zsoltot, az ott megkezdett történetet pedig az Éger című új…
továbbmagazin
Tíz év szünet után Gálffi László a Semmelweis-film Klein doktoraként tér vissza a filmvászonra. Bár fiatalon teherautósofőrként futott be A kenguru…
továbbmagazin
Hogyan viszonyul a Z generáció 1956-hoz? Ezt a kérdést teszi fel Pigniczky Réka és Kiss Gergő 56/Z című dokumentumfilmje, ami fiatal, MOMÉ-s…
továbbmagazin
Szívesen lennék Tom Cruise a száguldó vonaton - mondta el nekünk Váradi Gergely, a Mesterjátszma című '56-os pszichothriller egyik főszereplője.…
továbbmagazin
Halász Pétertől tanult színészetet, majd tíz évnyi kitérő után drámapedagógiával kezdett foglalkozni. Több kisebb filmes felbukkanás után egyszerre…
továbbmagazin
Első nagyjátékfilmje, az Inkubátor Programban készült Cicaverzum múlt héten került a magyar mozikba, novemberben pedig a világnak is bemutatkozik az…
továbbmagazin
Több mint négy évtizede játszik filmben és színházban, de azt mondja, hogy igazán meghatározó filmszerepe kettő volt az életében, az egyik a Megáll…
továbbmagazin
Hatházi Rebeka erdélyi művészcsaládból származik, gyerekkora óta rajzol és készít grafikai munkákat, jelenleg díszlet- és jelmeztervezőként…
továbbmagazin
A magyar direct cinema meghatározó alakjaként vált ismertté Gazdag Gyula, aki a Kádár-rendszer abszurdját dokumentumfilmben és játékfilmben is képes…
továbbmagazin
Már vetítik a magyar mozik az idén hetven esztendős Nanni Moretti friss filmjét. A Fényes jövő egy filmrendező küzdelmeit mutatja be, akinek…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié