hír
Mintegy 170 magyar és külföldi filmposzter kerül kalapács alá a BÁV első plakátaukcióján, amelynek kiemelkedő darabja Jancsó Miklós Szegénylegények…
továbbmagazin
Szerdán veszi kezdetét a 68. Cannes-i Filmfesztivál, amelyen Nemes Jeles László és első játékfilmje, a Saul fia is az Arany Pálmáért versenyez. A…
továbbhír
Magyar klasszikust hívtak meg a május 13-án kezdődő 68. Cannes-i Filmfesztiválra: az idén ötvenéves Szegénylegények című kultikus filmet újra…
továbbhír
Január 31-én lesz halálának első évfordulója kétszeres Kossuth-díjas és Balázs Béla-díjas világhírű filmrendezőnknek, Jancsó Miklósnak. Ez…
továbbhír
Kétnapos konferenciával emlékezik Jancsó Miklós halálának első évfordulójára a Színház- és Filmművészeti Egyetem. Január 30-31-én neves előadók,…
továbbmagazin
Az év végéhez közeledve élményeink mellett idén elveszített legendáinkra is emlékezünk. Távozott Jancsó Miklós, Helyey László, Bajor Imre, Lovas…
továbbhír
Ma délután mutatják be az Urániában Jancsó Miklós Szerelmem, Elektra című filmjének digitálisan felújított DVD-változatát. A forgatás műhelytitkaiba…
továbbmagazin
A BKF Fényíró Filmklubja már külsősök számára is látogatható. Ennek apropóján indítottuk el cikksorozatunkat, melyben a BKF diákjai számolnak be az…
továbbhír
November 10-ig várja a forgatókönyveket vagy treatmenteket a Jancsó Miklós Alkotóműhely. A pályázat eredményét januárban, a rendező halálának…
továbbhír
A szeptember 26. és október 19. között négy egymást követő hétvégéna Magyar Filmhét retrospektív vetítéssorozatot rendez a magyar filmművészet…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéNem mondom, hogy nem tudok nélküled élni, mert tudok. Csakhogy nem akarok.
Sarah Huttinger / Azt beszélik