magazin
Szinte hihetetlen, de 2021 hátralévő hónapjaiban 17 magyar film kerül a mozikba: láthatjuk végre Grosan Cristina zseniális című A legjobb dolgokon…
továbbhír
Jancsó Miklós születésének 100. évfordulója alkalmából Kovács Gellért Filmszerész retrospektív vetítéssorozatot indít szeptemberben, ősztől tavaszig…
továbbhír
Varsics Péter Így vagy tökéletes című romantikus vígjátékával szerda este kezdetét veszi a Magyar Mozgókép Fesztivál, ahol vasárnapig közel 90…
továbbmagazin
Június 23. és 26. között rendezik meg a Veszprém-Balaton régióban az első Magyar Mozgókép Fesztivált. A négy napon át tartó programsorozatban…
továbbhír
Jancsó Miklós 100. születésnapjára a Magyar Posta 50 ezer példányban adott ki bélyeget a rendező portréjával.
továbbhír
A CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivált tavaly sajnos eltörölte a járvány, de idén bizakodnak a szervezők, és meg is hirdették a fesztivál…
továbbhír
Kocsis Ágnes Éden című új filmjével a címlapon megjelent a Filmvilág ehavi száma. Benne Jancsó Miklós rendszerváltás-trilógiája, négy fal közé zárt…
továbbmagazin
Bízzunk benne, hogy a borús hétvége után visszatér a meleg tavasz, addig is van hova menekülni az eső elől: Jancsó Miklós orvos hőse egzisztenciális…
továbbhír
Az Uránia Nemzeti Filmszínház Cseh Tamás mozija címmel rendez március 9-én vetítéseket a tíz éve elhunyt énekes-zeneszerző-színész mozgóképes…
továbbhír
19 magyar filmet tűz műsorra az október 9-én kezdődő 45. genti filmfesztivál: Bogdán Árpád, Kis Hajni, Sopsits Árpád, Szász Attila és Zsigmond Dezső…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié