magazin
Enyedi Ildikó és Máthé Tibor osztálya közösen állít ki a Fúga galériában: elmentünk megnézni a képeket, és leírjuk, hogy tetszett. Négy nevet…
továbbhír
A Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeuma, a Magyar Nemzeti Filmarchívum és a Cinefest közös kiállítást szervez A Dunky fivérek és a film címmel.
továbbhír
Szeptember 10-én, pénteken a Miskolci Galériában lesz a kolozsvári Dunky-fotókból összeállított kiállítás megnyitója. A kiállítás a CineClassics, a…
továbbmagazin
Csörgő Attila a fiatal magyar művész-generáció egyik legismertebb, rangos nemzetközi kiállításokon, vásárokon szereplő képzőművésze. 1999-ben a…
továbbmagazin
A BuSho és a Cseh Centrum együttműködésének köszönhetően New York és Prága után most hazánkba látogatott Az öt FAMU-s Mesterlövész című kiállítás,…
továbbhír
2009. decemberében nagyszabású kiállítás nyílik majd a Balázs Béla Stúdió (BBS) megalakulásának 50. évfordulója alkalmából, Más hangok, más szobák…
továbbmagazin
A 17. Budapest Őszi Fesztivál nyitó napján egy filmhez kapcsolódó kiállítás is megnyílt: időn kívül rekedt „szakrális térfikciókat,” a díszlet és…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéNagyon tehetséges, és ugyanúgy tartja a nyelvét koncentrálás közben, mint én!
Márk / Igazából apa