hír
Teremtés, másként. címmel rendeznek kiállítást 2024. február 16. és március 14. között az Óbudai Kulturális Központban, ahol a közönség a Kojot négy…
továbbhír
Az elmúlt 120 évben a magyar filmtörténeti termés jelentős része elveszett, ezért a szakértők különleges technikai megoldások segítségével próbálják…
továbbhír
Kovásznai György festőművész, animációs filmrendező 60-as, 70-es évekbeli filmjeit és képeit mutatja be a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti…
továbbhír
December 7-én nyílik meg a Főfoto caféban a Magyarázat mindenre című filmhez kapcsolódó kiállítás, melyen a forgatáson készült képek Reisz Gábor…
továbbhír
Jankovics Marcell in memoriam címmel nyílt kiállítás csütörtökön Varsóban, a megnyitón lengyelországi bemutatóként levetítették a nemzet művésze,…
továbbhír
Október 20-án nyílik meg a nagyszabású fotókiállítás, amely a Színház- és Filmművészeti Egyetem modellváltása elleni tiltakozások és az…
továbbhír
A kisdajka. Dajka Margit (1907-1986) pályaképe címmel készített új virtuális kiállítást a Petőfi Irodalmi Múzeum - Országos Színháztörténeti Múzeum…
továbbmagazin
A szentendrei MűvészetMalomban látható a különleges kiállítás, amely tíz évet ölel fel az a Muhi András producer által alapított Inforg Stúdió…
továbbhír
Kiállítás nyílt Kardos Sándor, Kossuth- és Balázs Béla-díjas operatőr privátfotó-gyűjteményéből. A bomlás virágai – Fejezetek a Hórusz Archívumból…
továbbhír
A magyar mozgóképgyártás születésének 120. évfordulója alkalmából rendeznek filmtörténeti kiállítást és múltidéző beszélgetést Mohorán a Tolnay…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié