magazin
2024-ben 13 államilag támogatott és 10 függetlenfilm került a mozikba. A legnézettebb Herendi Gábor Futni mentem című filmje lett, versenytársa a…
továbbmagazin
Vajon miért kapott külön kiskönyvet Denis Villeneuve, ha a tízes évek eleje óta minden filmje eggyel rosszabb, mint az előző? És ki a…
továbbpodcast
Miért lesz még jobb film a Magyarázat mindenre húsz év múlva, mint most? Miért súlyos kudarc a Hadik? Tényleg az animáció éve volt az idei? És az…
továbbpodcast
Az idei év a nyolcvanas évek nosztalgiájáról, A besúgót övező heves vitákról, magabiztos rendezői bemutatkozásokról, és egy női testépítőről szólt,…
továbbhír
A rangos Rotterdami Filmfesztiválon lesz A titokzatos stylesi eset nemzetközi bemutatója. A Lichter Péter által rendezett és Kránicz Bence…
továbbvideó
Újabb kísérleti filmmel lep meg minket Lichter Péter: korábbi alkotótársával, Kránicz Bencével közösen Agatha Christie első regényéből kanyarítottak…
továbbpodcast
Annak ellenére, hogy májusig zárva voltak a mozik, szédítően sűrű évet zártunk magyar filmes szempontból. Netflixes sikerek, Ezüst Medvék, nagyszerű…
továbbpodcast
Tavaly az elmúlt évtizedet beszéltük át Jakab Juli színész-dramaturggal, Schwechtje Mihály író-rendezővel és Kránicz Bence kulturális újságíróval,…
továbbpodcast
Lehetetlen feladatra vállalkoztunk a Filmhu podcast karácsonyi különkiadásában, a magyar film elmúlt tíz évét beszéltük át Jakab Julival, Schwechtje…
továbbhír
A Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál egyik versenyszekciójába beválogatták Lichter Péter Üres lovak című filmjét, amiben Bódy Gábor és Kertész…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéSimon / Három